Z pasji do sieci...

Historia firmy Skyline nie jest zbyt długa, gdyż swą działalność zaczęła dopiero w roku 2009, ale wszystko zaczęło się dużo wcześniej.

W roku 2001, kiedy o powszechnym Internecie nikt jeszcze nie marzył, a starzy wyjadacze brzęczeli na swych modemach analogowych, narodził się pomysł połączenia kilku domów w sieć. Dzięki temu można było przesyłać sobie pliki, porozmawiać online, czy też pograć w gry bez kosmicznych opłat za wydzwanianie do Internetu.

Idea ta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, lecz niestety z powodu ograniczeń technicznych (przewodów nie było można kłaść gdzie się chce) większość osiedla nie mogła zostać połączona.

W 2002 r. testowo uruchomiłem w sieci stały dostęp do Internetu, co wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie mieszkańców. Niestety z powodu ograniczonej liczby użytkowników, koszty utrzymania łącza były zbyt wielkie. Kiedy już sieć miała się ku upadkowi, z pomocą przyszła technika bezprzewodowa.
Już w 2003 roku postawiliśmy pierwszy maszt i drogą radiową sukcesywnie podłączaliśmy zainteresowanych. Tak powstała sieć „GórczynCenter”.

Lata późniejsze to rozbudowa sieci, ciągłe udoskonalanie struktury, coraz szybsze łącza, ale nadal jedynie w obrębie Górczyna. Tak by pewnie pozostało, chociaż nie było już co udoskonalać i szczerze mówiąc zarządzanie tak małą siecią, nie było już ciekawe. Aż pewnego dnia przychodzi do mnie kolega i mówi:
- Niedługo się przeprowadzam pod Poznań. Czy mógłbyś podłączyć mnie do Twojej sieci? Nie chciałbym zmieniać operatora.
- Damy radę! - odpowiedziałem, chociaż wtedy nie miałem jeszcze pojęcia, jak to zrobimy. Dziś już wiem - udało się!

Ze względów administracyjnych i w celu dalszego rozwoju sieci, wspólnota sieciowa musiała zakończyć swą działalność. Tak narodziła się firma Skyline, chcąca świadczyć Tobie najwyższą jakość połączeń oraz profesjonalną obsługę.


historia Skyline